За пета поредна година Велико Търново ще е домакин на най-голямото състезание по мажоретни дисциплини и чарлидинг в България „Търновска перла“. На 25 и 26 април в Двореца на културата и спорта „Васил Левски“ ще представят своите танцови хореографии 23 български и 3 чуждестранни отбора от Румъния, Чехия и Унгария. Великотърновските мажоретки ще представят изцяло нови хореографии с по-сложни техники в дисциплините традиционален корпус, помпон хореография на място и батон хореография на място. Те ще пресъздадат различни тематични сюжети, като самураи, морски сирени и др.
На 25 април от 18:30 ч. ще се проведе празничен парад на всички отбори по маршрут от Студентски стол на ул. Васил Левски“ до МДТ „Константин Кисимов“. Като специален подарък, предоставен от Община Велико Търново, участниците ще имат възможност да посетят безплатно крепостта Царевец и да се насладят на аудио-визуалния спектакъл „Звук и светлина“. През първият ден – 25 април ще се поведе състезанието на мажоретните дисциплини . На 26 април следобед ще се състои състезанието по чарлидинг
Събитието ще уважи и вицепрезидентът на международната федерация по мажоретни дисциплини Марта Пвелкова. Комисия от експерти ще оценява участниците в състезанията. В нейния състав ще се включат Росалия Петрова, Румен Левски, Живка ненова, Петрунка Маргинова и др.
Организатор на събитието е великотърновският СК “Астреа“, с подкрепата на Община Велико Търново, Български чарлидинг съюз, ДГ “Соня“ и ОУ “Бачо Киро“ в старата столица.
Пламена Димова




