Приходите от нощувки в област Велико Търново през септември 2019 г. са 1, 5 млн. лв., или с 14.9% повече в сравнение със септември 2018 година. Приходите от български граждани нарастват с 18.7%, а тези от чужденци – с 9.4%. Най-голяма част от реализираните приходи от нощувки през месеца в областта са постъпили в местата за настаняване, категоризирани с 1 и 2 звезди.
Общата заетост на леглата в местата за настаняване през септември 2019 г. в област Велико Търново е 25.8%, като тя е най-висока в местата за настаняване с 4 и 5 звезди. Най-ниска заетост на леглата се наблюдава в местата за настаняване с 1 и 2 звезди.
Пренощувалите чужденци са 9 633, като 60 % от тях са нощували в места за настаняване с 4 и 5 звезди. Най-много са пренощувалите граждани от Румъния и от Китай.
През септември 2019 г. в област Велико Търново са функционирали 118 места за настаняване с над 10 легла – хотели, хижи и други места за краткосрочно настаняване. Броят на стаите в тях е 2 457, а на леглата – 5 069 .
Общият брой на нощувките във всички места за настаняване през септември 2019 г. е 38 163, или с 10.6% повече в сравнение със същия месец на предходната година.