Спорт

Хандбалистките на „Етър-64“ загубиха от ХК „Свиленград“, но очакват реванш

Отборът на великотърновския хандбален клуб „Етър-64” загуби първия суперфинал от Свиленград с 24:15(9:8). Виолетовите започнаха трудно срещата като до средата на полувремето бяха отбелязали едва две попадения и благодарение на добрите изяви на вратарката Деси Николова резултатът бе 5:2. До края на полувремето нещата се промениха до там, че и Свиленград започна да греши повече.

В 23-тата минута разликата бе намалена до две попадвния 8:6, последваха два бързи гола за Етър и малко преди сирената резултата бе изравнен 8:8. В последната атака Свиленград не сбърка и така краят на първата част дойде при 9:8.

Втората част започна с размяна на голове. При 10:10 Деси Николова направи поредното си спасяване в мача и комбинира с Маги Христова, която отбеляза за обрат в резултата 10:11. За съжаление това бе и единственият положителен резултат в мача. След това Етърки отново заиграха прибързано, с много грешки в атака и това доведе само до негативи в резултата.

В 46-тата минута „Свиленград” вече водеха с 4 гола разлика – 17:13. До края на втората част пък нищо не се получаваше в играта на великотърновки въпреки промените, които направи треньорката Генчева.

Краен резултат в мача 24:15 (9:8)

Реваншът е насрочен за 25 април, неделя във Велико Търново.