Великотърновският университет организира Трета международна Еразъм+ седмица „Български училища зад граница“ за учители в българските неделни училища в Европа. Форумът ще се състои в периода 27-30 юли.
Участниците са 45 от Испания, Гърция, Кипър, Италия, Франция, Австрия, Чехия, Румъния, Албания и Великобритания (Северна Ирландия). Международното събитие е посветено на представянето на добри практики в организацията и в обучението по Български език, ГИграфия на България и История на България в българските училища зад граница. Участниците ще изнесат лекции, с които ще споделят своя добър опит. В програмата е включено и обучение към Департамента за продължаващо образование и квалификация на педагогически специалисти към ВТУ „Св. св. Кирил и Методий“. В програмата е включена среща-разговор с Наталия Михалевска, директор на Дирекция „Образование на българите зад граница и училищна мрежа“ към МОН, както и представяне на новия комплект учебници „Български език за чужденци“ на авторските колективи на Великотърновския университет за нива A, B и C.
Великотърновският университет има 15 двустранни договора с български училища зад граница. Международната седмица ще съдейства за подготовка и организиране на качествени стажове на студенти на Университета в тези училища, както и за споделяне на добри практики между самите училища.




