Спорт

Теодор Тутеков ШК “Асеневци” с отлично представяне на турнира „Маринополци“

Теодор Тутеков ШК “Асеневци” реализира отлично представяне на турнира „Маринополци“, провел се в Спортна зала “Йордан Петров – Графа” в  Павликени. Участие в седмото издание на надпреварата взеха 100 състезатели от над 30 града из цяла България, които изпълниха капацитета на залата. Турнирът важеше за международен рейтинг и градиране. Наградният фонд бе над 1000 лева, като освен парични награди за генералното класиране,  имаше награди по възрастови групи, награди в рейтинг категории и специални награди за децата от Община Павликени.

В надпреварата влязоха някои от най-известните и титулувани български шахматисти. Шампион в турнира стана Георги Филев от “ЦСКА” – София. Второто място е за международен майстор Цветан Стоянов от ШК “Чесбомб” -Пловдив. Трета остана международен майстор Елица Раева от ШК “Пристис” – Русе. Най-добре представило се дете в турнира е младата надежда Теодор Тутеков от ШК “Асеневци” – Велико Търново. От местния клуб “Маринополци” най-добре се представиха Денислав Христов, следват от Божидар Златанов и Пресиан Йорданов.