Втората онлайн конференция към Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“ ще се проведе на 29 май от 10 часа. Неин организатор отново е Студентският клуб по психология „доц. д-р Илия Стойков“, информира настоящият председател Мелина Попова. За седма поредна година форумът е една от основните и най-успешни инициативи на организацията. Темата на конференцията е „Предизвикателства и тенденции в съвременната психология и психотерапия“. Тя ще представи 14 научни труда, един пленарен, ще развие дискусия по темата за Проектозакона за дейността на психолозите в Република България и ще даде поле за изява на млади таланти и утвърдени в сферата професионалисти.
„ Обмислено изместихме датата на провеждане, за да е най-голям шансът ни да се „случим“ присъствено. Въпреки усилията на всички, все пак ще проведем конференцията си онлайн. Тази година не съм имала никакво колебание за това дали ще имаме подобно събитие, но искрената надежда на мен и екипът ми беше, че ще успеем да се видим „очи в очи“ както помежду си, така и с всички участници и преподаватели. Прецедент във форума е участието на ученичка в 11 клас. Тя е от Бургас, а мотивът ни да я допуснем до участие е да й дадем шанс да се докосне до академичните среди и науката психология, като цяло“, сподели Мелина Попова.
Младите психолози в местния университет амбициозно и целенасочено работят към уплътняване не само на свободното си време, но и на своите дейности, свързани с придобиване на допълнителни знания и умения в областта си. Според председателя на Клуба, темата „Предизвикателства и тенденции в съвременната психология и психотерапия“ привлича с актуалност и адаптивност, спрямо времето, в което живеем и динамичните промени, през които преминаваме всекидневно.
„Искам да изкажа благодарност на екипа ми, на Катедра „Психология“ към ВТУ и нейните прекрасни преподаватели, които са до нас и ни оказват морална подкрепа, а някои от тях и активно ще участват в събитието. Отправям специални благодарности на нашия клубен наставник ас. д-р Доротея Дунева, както и на тримата ни рецензенти и модератори – гл. ас. д-р Златинка Георгиева, гл. ас. д-р Иван Стоянов и гл. ас. д-р Манол Манолов. Последният ще имаме честта да чуем и в ролята, в която влиза смело и сърцато, а именно на изпълнител на нелеката задача да изнесе така важния за подобен форум пленарен доклад. Тази година той е на тема „Възможният българин. Щрихи от „биографията на свободата“. В него се надяваме да ни разкаже малко повече и за наскоро излязлата от печат книга „Политическата психология в полето на българските етнопсихологически особености“, в която застава рамо до рамо колегиално, авторово и приятелски с харесвания от всички ни доц. д-р Добрин Добрев.“ разказа Мелина Попова.
От началото на извънредното положение в страната през пролетта на 2020 година, студентският клуб по психология пренасочва изцяло дейността си в дигитална форма. През периода от април до края на май 2020 година, той има общо седем публични онлайн лекции с лектори от цяла България.
А за изтичащата 2020-2021 учебна година осъществява вече 14 лекции в същия онлайн формат, а две предстоят да се случат в рамките на следващите 10 дни.
Повече за дейността им можете да научите от тяхната Фейсбук страница https://www.facebook.com/PsychologyClubVTU/?ref=bookmarks
А част от публичните им онлайн лекции можете да гледате в техния YouTube канал:
https://www.youtube.com/channel/UCuPcdtW-HmGhCYOpdWGl_HA