Конкурс за плакат на тема „Живот без СПИН“ обяви сред студенти от Факултета по изобразително изкуство към ВТУ „Св. св. Кирил и Методий“ Регионалната здравна инспекция в рамките на Националната програма за превенция и контрол на ХИВ/СПИН по повод на Световния ден за борба срещу СПИН. В конкурса се включиха общо 15 студенти от трети и четвърти курс по специалността „Графичен дизайн и визуални комуникации“ на факултета.
Жури в състав – проф. д-р Светослав Косев и доц. д-р Красимира Друмева от Факултета по изобразително изкуство, както и д-р Ани Ангелова от РЗИ – Велико Търново, определи победителите в конкурса, които ще получат подаръчни ваучери. На първо място е плакатът на Преслава Тодорова – четвърти курс, второто се присъжда на третокурсничката Божидара Грозева, а трето място заема творбата на Димитър Начев, също четвърти курс в специалността. Творбата, класирана на първо място ще бъде отпечатана на плакат в тираж 200 броя и на флаер в тираж 500 бр., които ще се разпространяват по време на организирани инициативи по промоция на здраве и профилактика на болестите.




