Регионална библиотека „П. Р. Славейков“ – гр. Велико Търново обяви за осма поредна година лятната кампания „Ела в библиотеката с приятели“. Инициативата е под патронажа на председателя на Великотърновски общински съвет г-н Венцислав Спирдонов.
Тази година кампанията ще се проведе до 15-ти септември, като инициативата има за цел насърчаване интереса на младото поколение към книгите. „Ела в библиотеката с приятели” работи усърдно в насока създаване на читателски навици в децата от най-ранна възраст, като стимулира любопитството и любознателността на малките и по-големите читатели, възпитава култура на четенето през целия живот.




