Студентският отбор от Клуба на младия програмист „Джон Атанасов“ към Факултет „Математика и информатика“ на Великотърновския университет завоюва първо място на престижно състезание по създаване на игри в Габрово. В състезанието се включиха 50 участници, разделени в 12 отбора. Тази година темата на конкурса беше „Накарай ме да се смея“.
Организатор на събитието за програмисти, писатели, аниматори и художници от цяла България беше Музеят на хумора и сатирата. Студентският отбор грабна първото място с играта „Бай Ганьо пътува до Габрово“.
В екипа на победителите влизат Янчо Ибрахимов, Денислав Илиев, Александър Казаков, Венцислав Бориславов, Десислава Петкова.
Снимка – Фейсбук




