Образование

Първо място за студентския отбор на ВТУ в състезание по създаване на игри

Студентският отбор от Клуба на младия програмист „Джон Атанасов“ към Факултет „Математика и информатика“ на Великотърновския университет завоюва първо място на престижно състезание по създаване на игри в  Габрово. В състезанието се включиха 50 участници, разделени в 12 отбора. Тази година темата на конкурса беше  „Накарай ме да се смея“.

Организатор на събитието за програмисти, писатели, аниматори и художници от цяла България беше Музеят на хумора и сатирата. Студентският отбор грабна първото място с играта „Бай Ганьо пътува до Габрово“.

В екипа на победителите влизат Янчо Ибрахимов, Денислав Илиев, Александър Казаков, Венцислав Бориславов, Десислава Петкова.

 

Снимка – Фейсбук