Денят Образование

Почетна грамота от Камарата на строителите получи ПГСАГ „Ангел Попов“

Днес, в празнично украсения източен двор, Професионалната гимназия по строителство, архитектура и геодезия „Ангел Попов“, гр. Велико Търново, тържествено  откри новата 2025/2026 учебна година.
След посрещане знамето на гимназията тържествено бе издигнат националния флаг. Ученици, учители, родители и гости изпълниха двора на гимназията и се обединиха, за да дадат начало на още една година, изпълнена с надежди, стремежи и нови успехи. Водещи на събитието бяха Вяра от XIг клас и Петър от XIIа клас, които с вълнение приветстваха всички присъстващи.

Директорът на най-голямата професионална гимназия в област Велико Търново – д-р Евгения Илиева, отправи своето тържествено слово, като пожела здраве, вдъхновение и упоритост на учениците и учителите през новата учебна година. По традиция отец Славчо Иванов отслужи водосвет за благополучие и успех.

Сред официалните гости бе г-жа Бонка Долчинкова – старши експерт по природни науки и екология в РУО – Велико Търново, която поздрави ръководството, учителите и учениците с началото на новата учебна година. Гимназията получи и множество поздравителни адреси от ректори на висши учебни заведения, бивши възпитаници и институции – доказателство за авторитета и признанието, които училището заслужено е спечелило през годините.

Особено тържествен момент бе удостояването на ПГСАГ „Ангел Попов“ с почетна грамота от Камарата на строителите. Гимназията е единственото строително училище, избрано за носител на отличието за приноса си в подготовката на бъдещите строителни кадри. Националният клуб на строителите ветерани удостои гимназията и с бюст на Кольо Фичето – ценен дар и символ на приемствеността между поколенията и значимостта на строителната професия. Грамотата бе връчена от инж. Георги Георгиев, бюстът – от г-н Венцислав Дончев, председател на Камарата на строителите в България – областно представителство Велико Търново, а Камарата на архитектите бе представена от арх. Милен Маринов.                            Вълнуващ момент бе словото на Виктор Стоянов – ученик в VIII клас, специалност „Строителство и архитектура“, който от името на новоприетите 106 осмокласници отправи своето послание за ново начало, стремеж и приятелство. Децата от детска градина „Здравец“ поздравиха всички ученици с песни и танц, за да бъде годината щастлива.

В края на тържеството училищното знаме бе изпратено тържествено, а всички 528 учениците преминаха символично прага на знанието, водени от своите класни ръководители, под звъна на училищния звънец и ритуала за здраве и успех.

Нека новата учебна година бъде изпълнена с вдъхновение, дръзновение и успехи!

На добър час, скъпи ученици и учители!