Здравеопазване Полиция

Полиция, РЗИ и РИОСВ разследват замърсяването на водите в Горна Оряховица след взрива

Служители на Областната дирекция на МВР във В. Търново разследват замърсяване на водни течения в Г. Оряховица. Работата по случая е започнала вчера по обяд, след сигнал за силен гръм и мирис на сяра в жилищен квартал в железничарския град. Към мястото незабавно са били насочени екипи на полицията и пожарната. Районът е бил локализиран. Пострадали няма. На местопроизшествието е извършен оглед. То е посетено и от служители на РИОСВ, РЗИ, Овергаз. Иззети са доказателства, разпитани са свидетели. Установено е, че са замърсени водни течения и подземни води, с което е създадена опасност за хора, животни и растения и ги прави негодни за използването им за културно-битови, здравни, земеделски и др. цели. Работата по образуваното досъдебно производство продължава под наблюдението на прокуратурата.