Педагогически специалисти от област Велико Търново получиха отличия от Националния конкурс „Учител на годината“, организиран от Синдиката на българските учители. В направление „Млади учители“ с награда „Учител на годината“ е удостоена Александра Александрова от детската градина в село Ореш, община Свищов. В направление „Начално образование“ с наградата е отличена Мила Велчева – старши учител в ОУ „Бачо Киро“ във Велико Търново, а в направление „Професионално образование“ Елена Милева от Старопрестолната професионална гимназия по икономика „Д-р Петър Аладжов“ грабна специалната награда на председателя на Синдиката на българските учители Янка Такева. Наградените учители получиха грамота, статуетка, парична награда и подаръци от издателство „Клет“. Предстои да получат грамота „Неофит Рилски“ и покана за приема при президента на 24 май.
71 учители и директори от цялата страна са носители на наградата „Учител на годината“ в тазгодишното издание на националния конкурс. Заключителният етап на събитието се състоя в края на миналата седмица в София.
Снимка – СБУ – Велико Търново




