Образование Спорт

Национална титла за ученик от ПГСАГ „Ангел Попов“ в хвърлянето на копие

Михаил Русинов, ученик от IХ клас, специалност „Транспортно строителство“ в ПГСАГ „Ангел Попов“, продължава впечатляващите си спортни успехи в хвърлянето на копие. След като миналата година спечели златен медал и титлата шампион на България в тази дисциплина, той отново е сред най-силните на националния шампионат за юноши до 18 години.

На националния шампионат Михаил завоюва първото място с резултат 62,80 метра, демонстрирайки отлична форма и стабилност. С този успех той заслужи място на Европейското първенство за юноши под 18 години, което ще се проведе в Риети, Италия.

Михаил се състезава за клуб „Ивайло 93“ с треньор Николай Гемижев и продължава да се утвърждава като един от най-перспективните млади атлети в страната.