Култура

Награда „Златен век“ получи археологът проф. д-р Хитко Вачев

Наградата „Златен век“ получи археологът проф. д-р Хитко Вачев. Престижното отличие на Министерство на културата му се връчва за значим принос в развитието и утвърждаването на българската култура и национална идентичност и по повод 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.

За приноса си в областта на културното наследство на България проф. д-р Хитко Вачев получи Златен век“ – звезда, грамота и парична награда от министъра на културата Мариян Бачев.

Церемонията по връчването на наградите „Златен век“ бе в „Балната зала“ на Национална галерия – „Двореца“, и на нея бяха отличени над 40 творци и дейци от различни области на културата и изкуството за техния принос в развитието на българската култура и духовност.