С празничен концерт на 22 октомври, събота в читалището в с. Самоводене ще бъдат отбелязани 20 години от създаването на клуба на заврените зетьове „Кукуряк”. Той ще се състои от 18.30 часа в салона на културната институция. Съставите ще са гостуващи този път, уточни Рена Дранкюлева, председател на Читалищното настоятелство. Това са деца и възрастни от читалище „Напредък 1869” – Горна Оряховица. Те ще се представят с популярни и шлагерни песни. Освен тях на сцената ще се изявят и добри разказвачи на вицове за заврени зетьове и тъщи.
Тържеството е трябвало да се състои миналата година по повод кръглата годишнина, но заради мерките и ограниченията от пандемията, организаторите го отлагат. „Състои се година по-късно, защото си заслужава да се отбележи този юбилей”, допълва още Дранкюлева.
Клуб „Кукуряк” е създаден преди 21 години от 48 мъже – заврени зетьове в с. Самоводене. Техен председател и до ден днешен е Петър Петров.