Служители на полицейското управление във В. Търново задържаха младеж, паркирал автомобила си в непосредствена близост до паметника «Майка България». Сигнал за случая е получен вчера. В хода на извършената проверка е установено, че случката е станала в началото на месец май. От проведените до момента действия по разследването е изяснено, че лек автомобил, управляван от 20-годишен местен жител, е навлязъл в непосредствена близост до монумента и водачът и негов спътник си правили снимки на фона на паметника. Младежът е задържан за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по образуваното досъдебно производство продължава.




