Историята на великотърновската журналистика от 1878 година до днес събра в книга спортният репортер и коментатор Ангел Ганцаров. Авторът проследява вестниците и списанията, излизали в старата българска столица в периодите от 1878-а до 1944 година, печатниците след освобождението на града през 1877-а до 1944 година, средствата за масова информация от 9 септември 1944 година до 10 ноември 1989 година и след 10 ноември в годините на прехода към демокрация.
В отделни глави са представени журналистите, фоторепортерите и видеооператорите, двете учебни заведения, в които се преподава журналистика – Великотърновският университет и Хуманитарната гимназия, както и институциите, свързани с журналистиката. Сред тях Българска телеграфна агенция, Съветът за електронни медии и Съюзът на българските журналисти.
„Целта ми беше да включа колкото се може повече вестници, списания, електронни медии и журналисти“, каза Ганцаров на премиерата на книгата. Той отброява 208 вестника, излизали от освобождението на града до 9 септември 1944 година, някои от които само с по един-два броя. Открива, че в Търново са издадени първите вестници с материали на селска и театрална тематика /1900 г./, а през 30-те години на миналия век в търновски вестник е публикувана и първата кръстословица.
Книгата „Великотърновската журналистика 1878 – 2020 г.“ излиза със съдействието на РНБ „Петко Р. Славейков“, Регионалния исторически музей, Териториална дирекция „Държавен архив“ и народния представител доц. Милен Михов.