Спорт

Сребърен медал за Дияна Консулова от Националния шампионат по лека атлетика

Дияна Консулова от великотърновския СК „Атлетика 2012“ спечели сребърен медал на скок височина (155 см.) и пето място хвърляне копие (22,82 м.) от Национален Шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години провел се в София през уикенда. Светослав Ботев – остана на осмо място на 400 метра гладко бягане (52,7 сек) и седмо място 800 метра (2,02,51 мин.). Резултатите на Светослав са лични рекорди. Третият състезател – Станислав Рашков зае седмото място на 5 000 метра, с личен рекорд (17,02,98 мин.).

„Благодаря на състезателите за трудолюбието и постоянството – предстоят нови изяви и надграждане на постигнатото. Вярвам в бъдещите успехи и ще подкрепям винаги такива бойци!“, написа във Фейсбук профила на СК „Атлетика“ треньорът им Людмила Георгиева.