Спорт

Поредните медали донесоха най-младите търновски плувци

Общо десет медала е завоювал през настоящата година осемгодишният Христо Василев от ОУ „Бачо Киро”. В началото й, първокласникът който тренира в СК „Боляри 2009” спечели седем златни и три сребърни отличия от първия турнир по плуване във ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий”. Тогава той бе най-малкият участник, но въпреки това успя да надплува своите по-големи съперници и завърши с два златни медала за 50 м бътерфлай и 100 м съчетано плуване. Два сребърни взе за 50 м св. стил и 50 м гръб.

Миналия месец в Добрич се проведе турнирът „Бялата лястовица”, той донесе поредните отличия на младите търновски надежди в спорта.  Над 500 състезатели от 19 клуба премериха своите сили и подготовка в басейна на комплекс „Русалка“, под егидата на  СКСП „Добруджа“.  Там Христо Василев успя да защити още три златни и едно сребърно отличие. В същата надпревара, сестрата му Янислава Василева спечели сребро, а в събота, на Общинския плувен празник „И аз мога” в СУ „Емилиян Станев, възпитаничката на ДГ „Слънчев дом” подобри своето постижение със златен медал. Христо Василев завоюва още две златни отличия от състезанието, в което се представиха 130 деца от пет спортни клуба.