Култура Община

Започва XIII Национален фестивал на детско-юношеското театрално творчество „Малкият принц“

27 – 30 април

Официално откриване: 09:30 ч. на 27 април 2018 г.

 

ДЕТСКИ ТЕАТРИ

27 април (петък)

8.35 ч. Училищен театър „П. Р. Славейков” при ОУ „П. Р. Славейков” –

гр. Велико Търново

„МАДАМ ВАШЕ ВЪОБРАЖЕНИЕ” от Албена Димова

Постановка Мариана Пенчева

9.50 ч.  ДЮТФ „Смехоран“ при НЧ „Съгласие“ – гр. Дебелец

„ЯЙЦЕТО“ от Борис Априлов

Постановка Събка Илиева

11.10 ч. Театрален състав „Дионисий“ при НЧ „Напредък-1911“ – с. Шемшево

„ЧИМИ“ от Борис Априлов

Постановка Виктор Терзийски

12.40 ч. Детска вокално-театрална формация „Звезден прах“ при Частно театрално студио – гр. Монтана

„СЛУЧКИ СТАРИ ЗА ГОРИ И ЗА ПОЖАРИ“ по Недялко Йорданов

Постановка Нели Първанова

 

Обедна почивка

 

14.30 ч. Театрално студио „Метафора“ при СУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“ –

гр. Русе

„ФАТАЛНАТА ЗАПЕТАЯ“ по Максим Асенов

Постановка  Веселка Петрова

15.30 ч. Детска театрална студия „Буратино“ при НЧ „Развитие-1883“ – с. Церова кория

„ЗЛАТКА-ЗЛАТНОТО МОМИЧЕ“, драматизация по фолклорна приказка

Постановка Димитринка Донева

16.20 ч. Драматично куклен театър при ЦПЛР-Детски комплекс „Йовко Йовков“ –

гр. Севлиево

„БАБА ХОЛА“ от Панчо Панчев

Постановка Калинка Иванова

17.20 ч. Театрален състав „Млади таланти“ при СУ ,,Максим Райкович“ – гр. Лясковец

„ХИТРАТА ЛИСИЦА“, преразказ от Ангел Каралийчев

Постановка Даниела Райкова

18.10 ч. Младежки театър „Алтернатива” при НЧ „Напредък – 1869” – гр. Горна Оряховица

„КУКУВИЦАТА” от Елин Рахнев

Постановка  Симеон Христов

19.15 ч. Театрално студио „Чудаци” при 125 СУ „Боян Пенев” с изучаване на чужди езици – гр. София

„СЪРЦЕТО НА ГОРАТА” от Мая Дългачева

Постановка  Снежана Костова

 

28 април (събота)

 

9.00 ч. Театрална група „Самодейни таланти“ при НЧ „Св. Климент Охридски“ –

гр. Ст. Загора

„МАЛКИЯТ ПРИНЦ“ от Антоан дьо Сент-Екзюпери

Постановка Стефан Борисов

10.20 ч. Театрален състав „Детелина“ при Детска градина №49 „Радост“ – гр. София

„ЦВЕТЯТА НА МАЛКАТА ИДА“ по Х. Кр. Андерсен

Постановка Радосвета Георгиева

11.15 ч. Театрален състав ,,Пластилин“ при Театрална къща ,,Пластилин“ –

гр. Пазарджик

„ПЕПЕЛЯШКА“ по Шарл Перо

Постановка Людмила Даскалова

12.25 ч. Детски театрален състав „Развитие“ при НЧ „Развитие-1870“ – гр. Севлиево

„ТРИМАТА БРАТЯ И ГРОЗНАТА МОМА“ от Боян Папазов

Постановка Никола Узунов

 

Обедна почивка

14.30 ч. Театрален състав „Светулки“ при ОУ „Св. Никола“ – гр. Ст. Загора

„ПЕПЕЛЯШКА“ от Шарл Перо

Постановка Соня Хараланбева

15.25 ч. Театрална група „Витаминки“ при НЧ „Борба 1896“ – гр. Кнежа

„ВЪЛКЪТ И СЕДЕМТЕ ВЪЛЧЕТА“ от Румяна Капинчева

Постановка Наталия Мочалска

16.20 ч. Театрално студио „Адаптация“ при Мл. театър „Маските“ при ЦПЛР-ОДК –

гр. Петрич

„ДЯДОВАТА РЪКАВИЧКА“ по Елин Пелин

Постановка Зорка Вълчева

 

18:00 ч.НАГРАЖДАВАНЕ ДЕТСКИ ТЕАТРИ

 

ЮНОШЕСКИ ТЕАТРИ

18.20 ч. Младежка театрална трупа „Валери и приятели“ при НЧ „Асен Златаров 1940“ – гр. Бургас

,,СПИН КРАЛИЦИ“ по Мачей Ковалевски

Постановка Валери и Олег Еличови

19.55 ч. Театрална студия „Движение“при НЧ „Климент Охридски“ – гр. Стара Загора

„ОБЛИЧАНЕТО НА ВЕНЕРА“ от Добри Жотев

Постановка Светла Тодорова

 

29 април (неделя)

 

 

9.00 ч. Детско-юношеско театрално студио „Магия“ при НЧ ,,Извор-1873“ – с. Самоводене

„ГОСПОЖА МИНИСТЕРШАТА“ от Бранислав Нушич

Постановка Рeна Дранкюлева

10.10 ч. Театрално студио „Бърборино“ при Мл. театър „Маските“ при ЦПЛР-ОДК –

гр. Петрич

„ПАЛЕЧКА“ по Х. Кр. Андерсен

Постановка Зорка Вълчева

 

11.10 ч. Театрален състав „Мелпомена“ при НЧ ,,Напредък-1870“ – гр. Лясковец

„МАЛКА ЛЮБОВНА ДРАМА“ от Дянко Мадемов

Постановка Даниела Райкова

 

Обедна почивка

 

13.30 ч. Театрално студио „Арлекин“ при Арт център „Арлекин“ – гр. Варна

„СЪН В ЛЯТНА НОЩ“ от Уилям Шекспир

Постановка Стоянка Гунчева

15.00 ч. Детска театрална трупа „Магия“ при ЦПЛР-ОДК – гр. Нови пазар

„ГОРДА СЪМ, ЧЕ СЪМ РОДЕНА ЖЕНА“ от Диманка Митева

Постановка Диманка Митева

16.10 ч. Младежка театрална трупа „Актьорите“ при НЧ „Пробуда 1914“ –

гр. Ивайловград

„КУКУВИЦАТА“ от Елин Рахнев

Постановка Иванка Шекерова

17.50 ч. Детско театрално студио „Буратино“ при НЧ „Христо Ботев-1872“ –

гр. Нови пазар

„СНЕЖНАТА КРАЛИЦА“ от Ханс Кристиян Андерсен

Постановка Христина Димитрова

19.10 ч. Театрално студио „Мелпомена“ при СУ „Св. Константин-Кирил Философ“ – гр. Пловдив

„САМОДИВА“ от П. Ю. Тодоров

Постановка Альона Пейкова

20.25 ч. Младежки театър „Приятели” при Младежки дом Пазарджик – гр. Пазарджик

„СЕРЕНАДА” от Славомир Мрожек

Постановка Александър Братоев

 

30 април (понеделник)

 

10.00 ч. Юношески театрален състав „Смехоранчета“ при НЧ „Св. св. Кирил и Методий 1928“ –  гр. Габрово

„МИЛИОНЕРЪТ“ от Йордан Йовков

Постановка Виктория Петрова

11.35 ч. Младежка формация за театър „Импулс“ при НЧ „Развитие-1869“ –  гр. Разград

„ЖЕНСКО ЦАРСТВО“ от Ст. Л. Костов

Постановка Веселин Керемедчиев

 

Обедна почивка

 

14.00 ч. ВТФ „Врабчета“ при Център за изкуства, култура и образование „София“ –

гр. София

„ЛЕЛЯТА НА СТАСИ“ от Ирина Денчева

Постановка Ирина Денчева

15.30 ч. ДЮТФ „Смехоран“ при НЧ „Съгласие“ –  гр. Дебелец

„СИРОМАШКА РАДОСТ“ от Елин Пелин

Постановка Събка Илиева

17.10 ч. ВТФ „Врабчета“ при Център за изкуства, култура и образование „София“ – София

„СЛЕДОБЕДНИ ИГРИ“ от  Рома Майо

Постановка Ирина Денчева

18.40 ч. Театър 220 при ПГЕЕ „Михайло Василиевич Ломоносов“ –  гр. Горна Оряховица

„ТАТУЛ“ от Георги Караславов

Постановка Рена Дранкюлева

 

21.00 ч. НАГРАЖДАВАНЕ ЮНОШЕСКИ ТЕАТРИ И ЗАКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА

 

 

Голяма зала на МДТ „Константин Кисимов“ ВХОД СВОБОДЕН