Спорт

Етър с първа победа за новия сезон

Етър завоюва първата си победа в новия сезон срещу Берое снощи на стадион „Ивайло. „Виолетовите“ триумфираха с 2:1 над старозагорския тим.

Първото попадение в противниковата врата бе дело на Дани Младенов. Футболистът, който наскоро преживя лична трагедия, отново се записа с гол в 33-ата минута. Нападателят отбеляза 8 попадение в 8 мач за този сезон.

От средата на второто полувреме гостите играха с човек по-малко след изгонването на Иван Бандаловски. Две минути след като футболистът на Берое напусна терена съотборникът му Мартин Камбуров изравни резултата. Голът на Камбуров бе в 72-ата минута.

Броени минути преди края на мача смяна в състава на „болярите“ се оказа решаваща. Минути след като се появи на терена  Милчо Ангелов успя да прати топката във вратата на Душан Перниш за 2:1. Победния гол на Етър бе отбелязан само минута преди края на второто полувреме.

След вчерашния мач Етър е с 8 точки и заема 12 място в лига Efbet.