Спорт

Етър остава в Първа лига

Етър Велико Търново победи Дунав с 2:1 и във втория финален бараж за разпределение на местата 11-о и 12-о място. Търновци реализираха два гола чрез Батрович и Иван Стоянов, двата тима завършиха срещата с по десет души, след като от терена бяха изгонени Милчев от Дунав за втори жълт картон и Бадара за гостите от Етър. Първия бараж Етър спечели с 2:0. Така Етър спечели общия двубой с 4:1 и остава в Първа лига. Дунав излиза в четвъртък в Пловдив срещу Царско село, за да опита да запази елитния си статут.

Мачът бе напрегнат още в третата минута, когато Дунав опита първата си опасна атака, овладяна от отбраната на Етър. Минути по-късно Шопов изблъска Димо Атанасов на пистата, в опитда вземе топката от съперника си, но съдията отсъди два жълти картона. В 11-ата пропуск срещу вратата на противника направи Батрович, играчът на Дунав Ндиайе също не успя да вкара гол във вратата на Иванов, който прояви рефлекс и отклони топката в корнер. В 28-ата минута Етър Патев спря опита на Бадара за попадение, след пас Даниел Младенов. фПрез втората част Дунав откри резултата в 57-ата минута, но десет минути по-късно Етър изравни. След фаул от страна на Луков в наказателното поле, Велко Батрович се разписа с гол във вратата на домакините. В 76-ата минута Самб Бадара получи директен червен картон за удар без топка срещу Милчев, който също напусна терена. С по 10 души, двата отбора продължиха до края на двубоя, когато Иван Стоянов от пряк свободен удар фиксира крайния резултат 2:1. Етър спечели общия двубой с 4:1 и остава в Първа лига.