Спорт

Две търновски състезателки останаха на крачка от медалите на Националния шампионат

Две състезателки на „Атлетика 2012“ останаха на крачка от медалите на Националния шампионат по лека атлетика за девойки под 20 години, проведен в столичната зала „Асикс Арена“. Йоанна Цончева се класира на четвърто място в най-атрактивната лекоатлетическа дисциплина 60 метра гладко бягане, с резултат 7,90 секунди. Дияна Консулова е четвърта в дисциплината скок височина, с резултат 155 сантиметра, информира треньорката Людмила Георгиева.Резултатът и е равен с този на третата в подреждането Цветелина Герганова от „Спартак- Плевен“. Съперничката и обаче постигна височината от първи опит, докато Дияна го направи от втори. Шампионка е Стела Саранти „Академик- София“ със 170 сантиметра, сребърна медалистка стана Магдалена Гергова ЦСКА- София със 160 см.